Rower czy rolki?


Idzie wiosna, czy pomyślałeś już o rowerze lub rolkach?

Dzień jest coraz dłuższy, słońce świeci coraz mocniej czyli jest to odpowiedni czas aby zacząć się ruszać. Czy wiesz ile kalorii spalasz uprawiając wiosenne sporty takie jak jazda na rowerze czy rolkach? Oczywiście wszystko zależne jest od twojej masy ciała i intensywności jazdy. W ciągu jednej godziny możesz spalić średnio od 400 do 500 kalorii! Uruchomisz przy tym m.in. mięśnie ud, łydek i pośladków. Co ciekawe, kiedy wybierasz się na rowerową wycieczkę równie intensywnie pracują Twoje mięśnie brzucha i ramion. Rower nie tylko pomoże Ci wzmocnić mięśnie i stracić na wadze zbędne kilogramy, ale również poprawi kondycję Twojej skóry. Tylko ćwiczenia na świeżym powietrzu tak intensywnie dotleniają organizm!

Jeśli jednak zdecydujesz się na rolki, to jeszcze lepiej, ponieważ w czasie godziny jazdy spalisz 800 kalorii! Podczas jazdy na rolkach angażujesz również wszystkie mięśnie swojego ciała, dlatego w ciągu godziny jazdy możesz spalić więcej niż w ciągu dwóch godzin na aerobiku. Tylko pamiętaj musisz intensywnie i sumiennie pracować.

Rolki i rower oprócz tego, że pomogą Ci schudnąć, mobilizują płuca i serce do intensywnej pracy, dzięki czemu dotleniamy organizm, poprawiamy kondycje zwiększając jednocześnie naszą wydolność fizyczną. Kiedy pierwszy raz wybierzesz się na rower czy rolki, a myślę, że po przeczytaniu tekstu powyżej nie zajmie Ci to dłużej niż godzinę, pamiętaj o kilku zasadach. Zacznij od krótkiej, spokojnej wycieczki. Na pierwszy raz nie dłużej jak 20-30 minut. Rozpocznij od rozgrzewki, musisz przyzwyczaić organizm do zwiększonej aktywności fizycznej. W innym wypadku możesz nabawić się zakwasów, naciągniętych mięśni i naderwanych ścięgien.

Więc, na co jeszcze czekasz! Wyciągnij i odśwież swój rower lub rolki. Im szybciej zaczniesz, tym szybciej będziesz mógł pochwalić się swoją nienaganną sylwetką i kondycją. Czas ucieka!!!

Do zobaczenia na wiosennych przejażdżkach.

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealne ćwiczenia dla siebie!


Założ konto!