Bańka chińskaBańka chińska jest to urządzenie służące do masażu redukującego tkankę tłuszczową oraz cellulit. Stosowana jest do likwidacji obrzęków limfatycznych oraz do rozluźniania obolałych mięśni. Wszystkich informacji na temat bańki chińskiej dostarczy nam specjalista w tej dziedzinie, masażysta dyplomowany Justyna Stelmach.

Pani Justyno, jakie efekty przynosi bańka chińska i dlaczego jest tak bardzo popularna?

Masaż bańką chińską stosowany jest, jako element kuracji antycellulitowej lub drenaż limfatyczny. Mam wiele pacjentek, które przychodzą do mnie właśnie na ten zabieg. Świetnie poprawia stan nieelastycznej i zwiotczałej skóry. Bańki chińskie są odmianą baniek próżniowych. Przyśpieszają one krążenie krwi i płynów ustrojowych, co pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, które są również przyczyną cellulitu. Przy okazji wpływa na regulację przemiany materii, co z kolei jest przydatne w redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wspaniale relaksuje, powodując rozluźnienie napiętych mięśni i ich lepsze ukrwienie.  Jest to metoda, która w krótkim czasie przynosi efekty, dlatego jest tak bardzo pożądana przez kobiety i tak bardzo popularna.

Jakie są rodzaje baniek chińskich?

Najpopularniejsze, znane przez większość, to bańki szklane tradycyjne, które stawia się jednorazowo w liczbie od 10 do 30 sztuk na plecy, boki lub na przednią część klatki piersiowej. Stawiane są osobom, które mają problemy z górnymi drogami oddechowymi. Bańki, którymi ja się posługuje, zbudowane są z gumy i nie zawierają zaworu. Podciśnienie wytwarzane jest poprzez naciśnięcie bańki na ciele pacjenta i wywołanie efektu wyssania. Bańki gumowe mają różnego rodzaju wielkości. Dużych, używamy do masażu obszernych i umięśnionych powierzchni ciała, małych natomiast używamy w miejscach gdzie ciężko jest dotrzeć i które są bardziej wrażliwe.

Jak wygląda zabieg i jak często trzeba go wykonywać, aby zobaczyć efekty?

Pierwszym etapem jest naoliwienie ciała olejkiem najlepiej antycellulitowym by bańki swobodnie przesuwały się po skórze. Następnie wykonuje nimi masaż – ruchy koliste i zygzakowate – starannie omijając kości, by nie uszkodzić tkanek. Bańki przesuwa się wzdłuż kręgosłupa, boków ciała, pasa biodrowego i krzyża. Masaż trwa od 15 do 30 minut. Zabieg, aby przynosił efekty musi być powtórzony ok. 12 razy, co trzy dni regularnie. Profilaktycznie można go stosować raz w tygodniu. Bańki powodują silne przekrwienie, może to wywołać wybroczyny, które nie świadczą o tym, że powinno się przerywać zabieg, Rozszerzone naczynia, to lepsze ukrwienie i odżywienie tkanek. Siniaki znikają po kilku dniach. Jeden zabieg kosztuje średnio 50-60zł.

Czy są jakieś przeciwwskazania związane z zabiegami z bańką?

Przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu to: ciąża, nowotwory, zmiany skórne, żylaki, różnego rodzaju uszkodzenia naskórka oraz menstruacja.

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealną kurację dla siebie!


Założ konto!