Cechy i rodzaje SPA

W ostatnich czasach kiedy tempo życia ludzi zdecydowanie uległo przyspieszeniu, a  nagromadzający się stres niekorzystnie wpływał na organizm człowieka, zaczęły tworzyć się na szeroką skalę ośrodki Spa. Miały na celu regenerację sił jak również utrzymanie prawidłowej równowagi fizycznej i psychicznej. Tak szybko postępujący proces tworzenia się ośrodków Spa spowodował powstanie kilku jego rodzajów,   między innymi:     

Day SPA

Ośrodek tego typu charakteryzuje się lokalizacją (miasteczko, miasto bądź miejscowość wypoczynkowa), nie posiada bazy noclegowej, najczęściej spędza się tu kilka lub kilkanaście godzin. Oferowane są zabiegi pielęgnacyjne: regeneracyjne, relaksujące, odmładzające, detoksy kujące i upiększające. Do tej kategorii możemy zaliczyć salony kosmetyczne, odnowy biologicznej, duże fitness kluby  z basenem lub bez, oraz wszelkie kompleksy sportowo – rekreacyjne.

Medical SPA

Według Medical Spa Association (MSA) określa SPA Medyczne jako obiekt, w którym zabiegi są prowadzone przez licencjonowanego specjalistę. Oprócz kuracji

pielęgnacyjnych, relaksacyjnych i upiększających Medi – SPA to również zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne (laseroterapia, elektrostymulacja, ścieżka Kneippa i fizykoterapia), a także dermatologia estetyczna oraz chirurgia plastyczna ( tj: odsysanie tłuszczu, korekta kształtu nosa, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym). Odmianą tego typu ośrodków jest Dental SPA, który oferuje szeroki zakres usług stomatologicznych.

Resort SPA

Jest to ośrodek wypoczynkowy, który cechuje się nie tylko bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych , ale również może poszczycić się przestrzenią do uprawiania wielu dyscyplin sportowych tj.: golf, żeglarstwo, tenis, narciarstwo. Kurorty „Resort SPA” często oferowane są przez biura podróży.

Destination SPA

Ten rodzaj SPA zyskuje sobie coraz więcej zwolenników, pomimo tego iż nie jest on rozpowszechnionym określeniem oferty ośrodków SPA w Polsce. Do Destination SPA wybieramy się na tak długi okres czasu, aż osiągniemy wyznaczony cel np.: oczyszczenie organizmu, rzucenie palenia czy utrata wagi.

Wellness & SPA

Ośrodki te oferują zabiegi pielęgnacyjne i regeneracyjne, ale przede wszystkim wyróżniają się tym, że prowadzą do harmonii pomiędzy ciałem, duchem i umysłem poprzez zajęcia fizyczne, medytacje i relaksacje w ruchu. Nietypowe terapie takie jak yoga, thai chi, chi kung są domeną wyróżniającą się z pośród innych ośrodków SPA. ,  

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealną kurację dla siebie!


Założ konto!