Ćwiczenia ujędrniające twarz

Twarz to nasza wizytówka – nawet najpiękniejsze ciało niewiele znaczy, jeśli twarz wygląda po prostu brzydko. Dbanie o skórę za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków to tylko część sukcesu. Na ładną cerę niebagatelny wpływ ma również zdrowa dieta, właściwa ilość snu, czy wystrzeganie się papierosów, alkoholu i innych używek. Często też zauważamy, szczególnie na przykładzie bliskich nam osób, że na twarzy łatwo odbija się stres czy choroba. Na część z tych czynników mamy mniejszy lub większy wpływ, część jednak jest zupełnie niezależna od naszych najlepszych nawet chęci. Do tej drugiej grupy należy szczególnie upływający czas.

Z wiekiem skóra twarzy wiotczeje, pojawiają się na niej zmarszczki. Proces ten można w pewnym stopniu opóźniać – u jednych osób sprawdzą się dostosowane do potrzeb skóry kosmetyki, u innych zabiegi w gabinecie kosmetycznym, a jeszcze innym pomaga wykonywanie odpowiednich ćwiczeń.

„Trening” twarzy to w zasadzie mało znana metoda na jej ujędrnienie, choć godna polecenia. Zapewne nie przyniesie spektakularnych wyników w dwa miesiące, jednak tu wyników nie da się zmierzyć, chodzi po prostu o to, by kondycja skóry nie pogarszała się znacząco mino upływających lat. Zaletami tej metody jest jej łatwość i brak kosztów.

Najprostszym ćwiczeniem twarzy jest po prostu odpowiednie jej traktowanie przy codziennej pielęgnacji. Skóry nie wolno naciągać przy demakijażu czy smarować kremem w taki sposób, jak nacieramy mięso marynatą. Każda czynność powinna być delikatna, jak subtelny masaż. Krem zatem rozprowadzamy wykonując małe kółeczka palcami, a jeszcze lepiej delikatnie wklepując. Można też dodatkowo masować twarz specjalnie do tego celu przeznaczonymi szczoteczkami, które są do kupienia w każdej drogerii.

Warto także codziennie wykonać zestaw prostych ćwiczeń, które utrzymają jędrność skóry i pomogą zapobiegać zmarszczkom. Jednym z najlepszych jest powolne wymawianie głosek „M-I-A-U” z jak najszerszym otwieraniem ust przy każdej z nich. Można też wykonać kilka serii nadymania policzków na zmianę z robieniem tzw. dzióbka. Takie ćwiczenia i masaże na pewno nie zaszkodzą, a już samo pobudzenie krążenia w tych partiach ciała może przynieść pozytywne efekty.


Photo credit: Camil Tulcan via Foter.com / CC BY-NC-SA

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealne ćwiczenia dla siebie!


Założ konto!