Cytrynowa kuracja

Wbrew powszechnie panującej opinii cytryna nie jest najlepszym źródłem witaminy C – dużo więcej tej witaminy mają chociażby brokuły, pomarańcze czy papryka. Jest jednak owocem, który warto wykorzystywać w codziennej diecie. Zawiera między innymi witaminy z grupy B, a także potas, magnez i żelazo, a także beta-karoten oraz uszczelniającą naczynia krwionośne rutynę.

Oprócz dodawania cytryny do herbaty i przygotowywania deserów oraz lemoniady i innych napojów chłodzących, można owoc ten wykorzystać także w specyficznej kuracji, która podobno nie tylko odmładza, ale też zmniejsza łaknienie i oczyszcza organizm, a nawet bywa pomocna w takich schorzeniach, jak osteoporoza, reumatyzm, kamienie nerkowe i żółciowe, anemia czy cukrzyca.

Profilaktyczna kuracja cytrynowa opracowana przez Michała Tombaka zaleca picie świeżo wyciśniętego soku z cytryny bez dodatku cukru przez 10 dni. Pierwszego dnia należy wypić sok z 1 cytryny, codziennie zwiększając dawkę cytryn o jedną, aż do piątego dnia, a następnie od szóstego dnia, kiedy należy tak jak piątym dniu wypić sok z 5 cytryn, codziennie zmniejszać dawkę o 1 owoc, tak, by 10 dnia wypić sok z jednaj cytryny.

Kuracja cytrynowa jest stosunkowo bezpieczna, tania i łatwo dostępna. Może więc warto spróbować takiego naturalnego oczyszczania organizmu, tym bardziej, że efekty mogą być podobno naprawdę dobre.


Photo credit: fred_v / Foter / CC BY

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealną kurację dla siebie!


Założ konto!