Dieta 5:2Dieta! Cud! Marzenie!

Niedawno w księgarniach ukazała się książka "Dieta 5:2 dr Mosleya". Od tej pory bije rekordy popularności i już nie dr Dukan, ale dr Mosley wyznacza trendy w drodze do pozbycia się zbędnych kilogramów. Już nie Trylogia 50 twarzy Greya, ale Dieta 5:2 króluje w zestawieniu Top Książek, stając się bestsellerem m.in. na liście Amazon. Kim więc jest dr Mosley i dlaczego świat oszalał na punkcie jego metody odchudzania? 

Michael J. Mosley z wykształcenia lekarz medycyny, ale również dziennikarz brytyjski i prezenter telewizyjny, popularność zdobył dzięki brytyjskim programom telewizyjnym (m.in.„10 Things you  need to know about losing weight”, „Frontline Medicine”). Prawdziwy sukces jednak odniósł po emisji programu „Eat, Fast & Live Longer”, w którym zastosował na sobie rewolucyjną dietę i w ciągu miesiąca schudł 6 kg tracąc jednocześnie 25% tkanki tłuszczowej.

W jaki sposób? 
Sformułowana przez Mosleya idea diety jest bardzo prosta. Przez 5 dni jemy to na co mamy ochotę, a przez pozostałe dwa dni stosujemy drastyczną głodówkę (stąd nazwa 5:2). W czasie głodówki dostarczamy organizmowi produkty o niskim indeksie glikemicznym, nie przekraczając 500 kcal (kobiety) i 600 kcal (mężczyźni) dziennie.
Wg. Mosleya przerywana głodówka zmniejsza objętość żołądka i przyzwyczaja nasz organizm do niedojadania co ogranicza nasze wcześniejsze, złe przyzwyczajenia spożywania zbyt częstej i obfitej ilości jedzenia. Dzięki tym procesom jak mówi lekarz nawyki żywieniowe zmienią nam się samoczynnie.

A więc dobra dieta, cud czy marzenie? 
Wg. specjalistów nadal nic z powyższych. Pomimo iż ma wiele zalet (dieta nie wyklucza żadnych potraw, nie zmusza nas do przygotowywania specjalnych posiłków, spadek wagi nie jest za szybki, itd.) to nadal nie uczy zdrowych nawyków stosowanych na co dzień.

Dlatego wciąż będziemy powtarzać Wam, że to aktywność fizyczna i zbilansowana dieta prowadzą nas do zdrowej i pięknej sylwetki. 

Jeśli jednak chcielibyście dowiedzieć się więcej posłuchajcie wywiadu z doktorem Mosleyem:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=16FRcohh6Hw#!

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealną dietę dla siebie!


Założ konto!