Doceniono nas!

„Zdrowie to całkowity dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny, a nie tylko brak choroby lub niedomagania” WHO 1947 r.

 

Światowa Organizacja Zdrowia WHO (World Health Organization)w swojej definicji dużą uwagę zwraca na prewencję, czyli zapobieganie chorobom. Jeśli dążymy do tego, aby żyć w zdrowiu to drogą do tego nie jest jedynie pójście do lekarza, gdy już jesteśmy chorzy, aby zwalczyć chorobę, ale skupić się na wcześniejszym wzmacnianiu zdrowia poprzez odpowiedni styl życia – prawidłowa dieta, unikanie stresu, wysiłek fizyczny, radzenie sobie z emocjami.

Jak wielki wpływ na nasze zdrowie ma sposób, w jaki żyjemy potwierdzają Pola zdrowotne Lalonda, który już w 1973 roku zaznaczył, że głównym determinantem zdrowia jest styl życia. Wpływa na nasze zdrowie w ok. 60%. Ma, więc przewagę nad czynnikami genetycznymi (5%), środowiskowymi (5%), społecznymi (20%) czy służbą zdrowia (10%).

 

My o tym doskonale wiemy! Dlatego doceniono Nas!

 

Nasz autorytet wśród portali propagujących zdrowy styl życia umocniła rekomendacja Polskiego Stowarzyszenia Dietetyki.

Organizacja od maja 2011 roku prowadzi działalność edukacyjno-kulturalną, w zakresie promowania zdrowego stylu życia. Głównym przedsięwzięciem jest szerzenie wiedzy dotyczącej stosowania właściwej diety wśród dzieci i dorosłych.

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealną dietę dla siebie!


Założ konto!