Hula hop - także dla dużych dziewczynek

Hula hop to przyrząd, który wielu dorosłym kobietom przypomina czasy radosnego i beztroskiego dzieciństwa. Kręcenie obręczą, obok skakanki i oczywiście gumy do skakania, było jednym z podstawowych zajęć małych dziewczynek na osiedlowych podwórkach. Okazuje się, że warto wyciągnąć z piwnicy zakurzone kółko i wziąć się do kręcenia! Moda na hula hop powraca!


Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, we wszystkich kolorach tęczy, a nawet świecących w ciemności. Kółka mogą być większe i mniejsze i o różnej wadze, a nawet składane. W sklepach sportowych można kupić najbardziej odpowiednie dla naszych potrzeb. Najlepsze efekty daje podobno nieco cięższe koło, ważące około 1,5 kg. Dobrze, jeśli ma też specjalne masujące wypustki, które wzmogą trening. Ale najzwyklejsze hula hop również będzie przynosiło wymierny skutek, więc - szczególnie jeśli zaczynamy dopiero przygodę z obręczą – lepiej sprawdzić na niezbyt drogim sprzęcie, czy w ogóle takie kręcenie nas „kręci”. Koszt zakupu zwykłego hula hop zaczyna się już od około 10 złotych.


Zalety ćwiczeń z hula hop na pewno doceni większość kobiet. Przede wszystkim te, które pamiętają z dzieciństwa tę zabawę mogą potwierdzić, że jest to zajęcie bardzo przyjemne i relaksujące. Dodatkowo ćwiczenia z obręczą można wykonywać praktycznie wszędzie i o każdej porze – no może z wyjątkiem niezwykle ciasnych mieszkań. Dodatkową zaletą jest cena sprzętu.


Dzięki hula hop oprócz dobrej zabawy zyskujemy również świetne ćwiczenie mięśni brzucha, ud i pośladków. Nasza talia wysmukla się, a kręgosłup wzmacnia. Według przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych badań, zwykłe kręcenie hula hop to spalonych 7 kalorii na minutę. Jeżeli przeliczymy to na chociażby seans z Dirty Dancing, to w czasie oglądania tego 100-minutowego filmu możemy spalić aż 700 kalorii! I to bez zadyszki, potu i wychodzenia z domu!

Nie dziwi zatem, że rozwija się obecnie Hoopnotica – sposób ćwiczeń wykorzystujących hula hop, i to w różnych odmianach, jak np. HoopnoticaFit czy Hoopnotica HoopDance.


Photo credit: Foter / CC BY

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealne ćwiczenia dla siebie!


Założ konto!