OczyszczanieZastanawiasz się jak rozpocząć zdrową i zbilansowaną dietę? Pomyśl o oczyszczaniu, pozbędziesz się toksyn i złogów, które nadmiernie odkładają się w organizmie szczególnie podczas zimy. Oczyszczanie będzie doskonałym wstępem do każdej diety oraz postanowieniu o zmianie sposobu odżywiania. Istnieją różne formy oczyszczania organizmu. Najbardziej popularne to jednodniowe, ale niektóre trwają nawet do trzydziestu dni. Długie oczyszczanie nie jest jednak najlepszym wyjściem- wypłukuje niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Jeśli chcemy aby oczyszczanie przynosiło pożądane efekty, kurację wykonujemy raz do czterech razy w miesiącu (1-3 dni), udowodniono bowiem, że regularne kuracje oczyszczające zapobiegają poważnym schorzeniom układu pokarmowego. 
W tym artykule dowiesz się jak oczyścić swój organizm, aby było to skuteczne i nie ingerowało w stan Twojego zdrowia.

Jedną z kuracji jest oczyszczanie warzywne. Przez cały dzień jesz tylko warzywa najlepiej w surowej postaci. Te najbardziej wskazane to: pomidory, brokuły, czerwona papryka, marchewka. W czasie oczyszczania musimy pić dużo wody najlepiej 3 litry dziennie. Warzywa bogate są w witaminy i minerały oraz błonnik, który wspomaga prace jelit.

W podobny sposób możesz spróbować oczyszczania owocowego. Musisz jednak pamiętać, że owoce oprócz witamin, minerałów i antyoksydantów zawierają fruktozę, czyli cukry proste. W czasie takiej kuracji nie wolno nam pić nic innego oprócz wody. Oczyszczanie w takiej formie może trwać do dwóch dni, później najlepiej przejść na dietę, która zawiera więcej składników odżywczych. Przedłużenie takiego oczyszczania może wpłynąć na spowolnienie podstawowej przemiany materii, co w konsekwencji może doprowadzić do poważnych chorób.

Kolejnym sposobem na oczyszczenie jest zastosowanie kuracji sokami. Soki ze świeżych owoców i warzyw zawierają enzymy, dzięki którym organizm może oczyścić i zregenerować. Dobroczynne składniki odżywcze zawarte w świeżych owocach i warzywach, nie tylko oczyszczą nasz organizm, ale również wspomogą w walce z wirusami i bakteriami. Obecnie popularne są również diety oparte na spożywaniu jednego owocu. Polegają na piciu dużej ilości wody oraz spożywaniu przez cały dzień jednego typu owocu np. bananów czy jabłek. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, organizm powinien otrzymywać zdecydowanie więcej składników odżywczych.

W oczyszczaniu organizmu pomoże również ocet jabłkowy. Metoda wypijania octu codziennie rano przed śniadaniem znana jest nie od dziś. Nasi przodkowie doskonale znali jego oczyszczające działanie. Regularne picie octu pomaga powstrzymać uczucie głodu, co z czasem doprowadza do zmniejszenia naszej wagi. 

Pamiętaj, że przed zastosowaniem nawet jednodniowego oczyszczania warto skonsultować się z lekarzem. Nie każdy organizm przygotowany jest na tak drastyczne zmiany w dostawie niezbędnych składników odżywczych.

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealną dietę dla siebie!


Założ konto!