Olej z wiesiołka

Wiesiołek to dość pospolity kwiat, który rośnie dziko również w Polsce. Roślina ta nie ma jakichś niesamowitych walorów estetycznych, jest jednak wysoko ceniona ze względu na swoje nasiona. Tłoczy się z nich olej o niezwykłych właściwościach dla naszego zdrowia i urody, przez co wiesiołek jest szeroko wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym i farmakologicznym.

Największym bogactwem oleju z wiesiołka są dwa nienasycone kwasy tłuszczowe należące do grupy kwasów omega-6, mianowicie kwas linolowy oraz niezwykle rzadko występujący gamma-linolenowy. Dodatkowo olej ten zwiera także inne cenne substancje, m.in. fitosterole, witaminę E oraz cynk, wapń i selen.

Olej z wiesiołka może być stosowany zewnętrznie, m.in. jako środek upiększający włosy, łagodzący stany zapalne skóry, lub też wewnętrznie, np. jako dodatek do sałatek. Jest składnikiem wielu kosmetyków, występuje też w formie kapsułek do codziennej suplementacji diety.

Kuracja wiesiołkiem może być bardzo pomocna przy szeregu schorzeń. Dzięki swoim właściwościom jest bardzo cennym suplementem „upiększającym”. Nie tylko nadaje skórze zdrowszy wygląd, ale także pomaga w walce z wieloma problemami, takimi jak trądzik czy łuszczyca, zmniejsza stany zapalne i przyspiesza gojenie się ran. Poprawia też wygląd włosów i paznokci.

Mniej widoczne, ale równie ważne są pozostałe właściwości oleju z wiesiołka. Ze względu na dobroczynny wpływ na nasze stawy wskazany jest dla osób cierpiących na bóle reumatoidalne. Może być też wsparciem w walce z nadwagą – zawarte w nim substancje nie tylko regulują trawienie, ale przede wszystkim pomagają zahamować odkładanie się tkanki tłuszczowej. Specyfik ten pomaga również obniżyć poziom tzw. złego cholesterolu.

Olej z wiesiołka ma też bardzo dobre działanie na układ rozrodczy kobiet – łagodzi stany napięcia miesiączkowego i bóle miesiączkowe, a także wpływa na lepszą jakość śluzu w okresie okołoowulacyjnym, przez co wskazany jest dla kobiet starających się o dziecko.

Bardzo ważne jest też działanie oleju z wiesiołka na układ odpornościowy, jak również jego pomocnicze działanie w walce z astmą, alergią, czy nawet wsparcie w leczeniu nowotworów. Dodatkowo jego łatwa dostępność, i to nie tylko w aptekach, ale także marketach czy drogeriach, sprawia, że warto poddać się takiej kuracji i na własnej skórze sprawdzić jego działanie.

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealną kurację dla siebie!


Założ konto!