Pilates


Piękna i wysportowana sylwetka, to marzenie niejednej kobiety. Jej pragnienie wzmaga się oczywiście w zbliżającym się sezonie letnim. Jednym ze sposobów na osiągnięcie znaczących efektów jest uprawianie pilates – doskonałej techniki kształtującej ciało oraz mającej znaczący wpływ na nasze samopoczucie.


Pilates jest systemem ćwiczeń poprawiających ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka, wymyślony na początku XX wieku przez Josefa Pilatesa. Technika ta skupia się na ćwiczeniach rozciągających oraz rozluźniających i uelastyczniających mięśnie. Poprzez powolne oraz bardzo dokładne ruchy nasze ciało angażuje zarówno duże, regularnie używane mięśnie, jak i te mniejsze, używane nawet znacznie rzadziej. System ten stanowi swoiste połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych.

Dzięki takiemu programowi treningowemu, nasze ciało nabiera sprężystości i elastyczności, poprzez co wygląda smuklej. Ważne jest jednak, aby starać się maksymalnie dokładnie wykonać każdy pojedynczy ruch. Znaczną zaletą tych ćwiczeń jest także fakt, iż wykonuje się je w rytm spokojnej relaksującej muzyki. Dzięki czemu ćwicząc możemy się odprężyć, a nasze ciało w tym czasie pracuje na nasz wygląd. Do wykonywania ćwiczeń nie są potrzebne specjalistyczne sprzęty. Można je przeprowadzać samodzielnie w domu, jednak warto wcześniej dokładnie przeanalizować jak wykonywać każde z pojedynczych ćwiczeń.

Według założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Największa popularnością ta forma aktywności fizycznej cieszy się w Stanach Zjednoczonych. W Polsce nadal jest jeszcze niedoceniany, jednak coraz częściej można go spotkać w ofercie znanych i nowoczesnych klubów fitness, co sprawia, że szybko zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Pilates jest zalecany dla tych, których męczą ćwiczenia polegające na wypoceniu mięśni oraz tym którym zależy na smukłej wymodelowanej sylwetce ciała. Uprawianie go zalecane jest także dla osób z nadwagą oraz przez ludzi starszych.

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealne ćwiczenia dla siebie!


Założ konto!