Rodzaje peelingów


Peeling to kuracja która pomoże nam oczyścić, odżywić i ujędrnić nasze ciała po zimie. Przygotować na pierwsze promienie słońca naszą skórę. Zabieg ten ma wiele dobroczynnych działań. Pomaga zwalczać cellulit i odświeżyć skórę. Głęboko oczyszcza i usuwa zbędny naskórek, który pozostał po zimie na naszym ciele. Zabieg ten warto przeprowadzić przed depilacją skóry dzięki niemu zabezpieczymy się przed wrastaniem włosków. Zapobiega powstaniu stanów zapalnych mieszków włosowych. Jest wiele rodzajów, peelingów. Jak wybrać ten, który ma najlepsze działanie? Opiszemy trzy rodzaje, peeling kremowy, cukrowy oraz solny.


Peeling kremowy ma najłagodniejsze działanie ze wszystkich wymienionych peelingów. To preparat o gęstej konsystencji, który zawiera drobinki ścierne. Jego główne właściwości to zmiękczanie i nawilżanie. Jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry, doskonale pobudza procesy życiowe na ciele.

Peeling cukrowy ma silniejsze działanie, głęboko oczyszcza i usuwa niepotrzebny naskórek. Jest on całkowicie naturalny. Najczęściej składa się z oleju roślinnego i cukru. Cukier dzięki drobinkom usuwa martwy naskórek, a olej roślinny pozwala nawilżać ciało. Świetnie działa na cellulit. Doskonale poradzi sobie ze skórą całego ciała, nawet tą najbardziej zrogowaciałą na kolanach, piętach i łokciach.

Peeling solny jest niewskazany dla skóry wrażliwej, oczyszcza ciało o wiele głębiej niż wcześniej wymienione peelingi. Ma działanie silnie złuszczające. Doskonale poprawia krążenie krwi i dotlenia skórę. Sól znajdująca się w tych preparatach działa przeciwzapalnie i odkażająco.

Peelingi wymienione wyżej bardzo łatwo możemy przygotować z rzeczy które znajdziemy we własnym domu. W skład peelingu cukrowego wchodzą (dwie łyżki cukru i woda), peeling kawowy to np. (fusy od kawy, oliwa z oliwek, oliwka dla dzieci). Po takim domowym zabiegu twoja skóra będzie gładka i pachnąca. Ważna rada, peelingów powinno używać się systematycznie wtedy przynoszą najlepsze efekty. Minimum raz w tygodniu.

Peelingi chemiczne, enzymatyczne, mechaniczne czy z użyciem kwasów najlepiej wykonywać u kosmetyczki. Najczęściej są to peelingi, do których wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt i urządzenia pochodzące z medycyny estetycznej. Peelingi tego rodzaju działają najsilniej i mają najlepszą skuteczność.
Warto przed sezonem letnim zaopatrzyć się w któryś w wymienionych peelingów. Dzięki nim stan swojej skóry ulegnie znacznej poprawie i odświeżeniu.

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealną kurację dla siebie!


Założ konto!