Ściskacze do rąk

Wyrzeźbienie pięknej sylwetki wiąże się zwykle z długotrwałym i systematycznym treningiem. Dla wielu osób wygospodarowanie niezbędnego na to czasu jest zbyt dużym wyzwaniem. Z pomocą przyjść im mogą różnego typu urządzenia fitness, które pozwalają ćwiczyć w domowym zaciszu, bez konieczności wizyt na siłowni.

W szerokiej gamie dostępnych obecnie na rynku przyrządów tego typu jednymi z najprostszych i najtańszych są tzw. ściskacze do rąk. Okazują się one bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na wytrenowaniu mięśni rąk, lecz z różnych powodów nie mogą korzystać z przeznaczonych do tego celu rządzeń na siłowni.


Dzięki ściskaczom można zwiększyć siłę dłoni i wyrzeźbić przedramię. Występują w różnych wersjach, ale w zasadzie wszystkie łączy budowa polegająca na połączeniu dwóch rękojeści sprężyną. Obejmując dłonią obie rękojeści ściskamy je, powodując wyraźny wysiłek mięśni dłoni i przedramienia. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane – rękojeści nie powinny ślizgać się w spoconych dłoniach, a sprężyna musi dawać odpowiedni do naszych potrzeb opór. Na pewno większych efektów nie uzyskamy na takich, które bardzo łatwo jest nam ścisnąć.

Zaletą tego urządzenia jest możliwość ćwiczenia w zasadzie w każdym miejscu, nawet podczas oglądania telewizji, a także małe rozmiary – na pewno znajdzie się na nie miejsce w najmniejszym nawet pokoju. Cena również jest zachęcająca.

Warto ćwiczyć z różnymi ustawieniami ściskaczy w dłoni, a także zmieniając pozycję ręki podczas ściskania. Można wykonywać serie szybkich uścisków oraz dłuższe pojedyncze.

Spektakularnych efektów takich ćwiczeń może trudno się doszukiwać, ale na pewno będą pomocne w wyrzeźbieniu przedramienia. Pamiętajmy, że największe znaczenie ma tu systematyczność, optymalnie zaś będzie, jeśli tego typu ćwiczenia będą uzupełnieniem treningu.

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealne ćwiczenia dla siebie!


Założ konto!