Skóra po basenie

Basen jest wspaniałą formą zarówno dbania o formę, jak i zapewniania sobie rozrywki. Niestety szczególnie u osób o wrażliwej skórze może powodować podrażnienia oraz wysuszenie skóry, a także źle wpływać na kondycję włosów.


Problem ten dotyczy szczególnie basenów z chlorowaną wodą, więc - jeśli tylko to możliwe – lepiej, by alergicy czy osoby ze skłonnościami do podrażnień skóry wybierały baseny z wodą ozonowaną. Często jednak nie mamy takiego wyboru. Wówczas warto skorzystać z kilku wskazówek.


Przede wszystkim ważny jest prysznic. Zawsze ze względów higienicznych należy spłukać ciało pod bieżącą wodą przed wejściem do basenu. Nie mniej jednak ważne jest umycie ciała również po wyjściu z basenu. Ten krok jest często pomijany ze względu na ograniczenia czasowe lub konieczność dopłaty do biletu za przekroczenie czasu. Nie raz zdarza się też, że wolimy po prostu wziąć porządny prysznic dopiero w domu, ale za to w o wiele lepszych niż na basenie warunkach.


Jest to zasadniczy błąd, ponieważ nasza skóra i włosy są w ten sposób poddane jeszcze dłuższemu działaniu chloru. Tak więc zawsze wychodząc z basenu powinniśmy umyć ciało z użyciem żelu pod prysznic – najlepiej jeśli jest to środek przeznaczony dla alergików lub dzieci. Mamy wówczas większą pewność, że nie podrażni dodatkowo skóry. To samo dotyczy szamponu do włosów.


Samo umycie ciała może jednak nie wystarczyć, często skóra jest tak przesuszona, że nawet najlepszy środek myjący jej nie pomaga. Dobrze mieć wówczas balsam nawilżający lub zwykłą oliwkę dla dzieci. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza produkty do skóry atopowej.


Jeśli problemy z podrażnieniami skóry na skutek działania chloru dotyczą szczególnie twarzy, warto spróbować dodatkowego zabezpieczania jej tłustym kremem przed wejściem na basen. Niektórzy polecają także  nakładanie silikonowej bazy pod podkład – w tym przypadku oczywiście bez makijażu.


Można także starać się chronić skórę „od środka” poprzez suplementy odżywiające skórę i włosy, bogate w witaminy A i E.

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealne ćwiczenia dla siebie!


Założ konto!