Walka z cellulitem


Chcesz szybko pozbyć się cellulitu i na wiosnę, mieć piękne i gładkie ciało? To możliwe dzięki licznym kuracjom i zabiegom. Musisz jednak pamiętać, że walka z cellulitem to nie lada wyzwanie. Im bardziej jest on widoczny, tym trudniejszy do zwalczenia. Bardzo ważna jest dieta i ćwiczenia, które razem z zabiegami przynoszą leprze efekty.

Pierwsze oznaki cellulitu

Cellulit w pierwszej fazie nie jest widoczny. Dopiero, kiedy ściśniemy palcami fałd skóry zobaczymy jego pierwsze oznaki – delikatne nierówności i zagłębienia. Jest to tzw. Cellulit Wodny, spowodowany zaburzeniami krążenia i spowolnieniem przemiany materii w komórkach.

Jak z nim walczyć?
W tej fazie pomoże naprzemienny, ciepły i zimny prysznic miejsc dotkniętych cellulitem. Pamiętajmy o tym, aby rozpocząć ciepłym strumieniem, a skończyć na zimnym. Dzięki temu zabiegowi krew zacznie szybciej krążyć, naczynia będą skurczać się i rozszerzać, co pomoże zapobiec rozwojowi wczesnego cellulitu. Po takim zabiegu warto zrobić peeling całego ciała, który oczyści naszą skórę z martwego naskórka, a następnie wetrzeć w skórę krem antycellulitowy. Aby w/w kuracje przyniosły porządane efekty, powinniśmy powtarzać zabiegi codziennie przez 4 tygodnie.

Cellulit bardziej zaawansowany (pomarańczowa skórka).
Skóra na udach i pośladkach jest mniej jędrna, a powierzchnia nie jest gładka, ale lekko pofałdowana. Skóra wyglądem przypomina skórkę pomarańczy.

Jak z nim walczyć?
Najlepiej wykonywać masaż okolic dotkniętych cellulitem, codziennie rano i wieczorem. Masaż powinien być wykonywany na mokro, przy użyciu żelu pod prysznic lub preparatu antycellulitowego. Każdy powinien trwać ok. 15 minut, przy pomocy szczotki lub specjalnej rękawicy przeznaczonej do masowania ciała (do kupienia w każdej drogerii). Dzięki takiemu masażowi pobudzisz mikro-krążenie, a preparaty antycellulitowe których używasz po kąpieli, będę się lepiej wchłaniać.
Innym sposobem oprócz masażu jest zabieg z algami. Jest to kuracja domowa polegająca na wsmarowaniu pasty z alg w ciało, a następnie owinięcie posmarowanego ciała w folie spożywczą. Folie mocno zaciskamy na ciele i odczekujemy 30 minut. Po tym czasie myjemy ciało ciepłą wodą. Zabieg powtarzaj, co 2 dni przez 6 tygodni. Przed zabiegiem pamiętaj również o peelingu, preparat z alg będzie się lepiej wchłaniał.

Cellulit mocno zaawansowany

Ten rodzaj cellulitu jest najbardziej widoczny tym samym najtrudniejszy do zwalczenia. Skóra jest mało elastyczna, dochodzi do osłabienia włókien kolagenowych. Na skórze bardzo widoczne są wypukłości i zagłębienia, w których zbiera się tłuszcz, toksyny i woda.

Jak z nim walczyć?
Do zwalczenia tego rodzaju cellulitu potrzebne nam są preparaty apteczne. Warto zainwestować w profesjonalny lek z apteki, lepiej pomoże zwalczyć zaawansowany cellulit. Preparaty w kremie lub serum wcieraj w skórę masując, nawet dwa razy dziennie, masaż musi być intensywny i mocny. Oprócz zabiegu kosmetycznego warto również zainwestować w masażer elektryczny. Przy zaawansowanym cellulicie masaż przynosi zadowalające efekty, pod warunkiem, że wykonujemy go przynajmniej 2 razy dziennie. Wykonuj koliste ruchy uciskając na miejsca mocno dotknięte pomarańczową skórką.

Bez względu na to jak wiele kremów stosujesz i w jak dobre zabiegi kosmetyczne inwestujesz, nie możesz zapomnieć o codziennych ćwiczeniach zdrowej diecie oraz 2 litrach wody w ciągu doby. Jeśli nie będziesz o tym pamiętał, nawet najdroższy krem i najlepszy salon piękności nie pomoże Ci pozbyć się uporczywego Cellulitu!

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealną kurację dla siebie!


Założ konto!