Zdrowsza kuchnia

Stosowanie wszelkiego typu diet odchudzających zawsze wiąże się z jakimiś wyrzeczeniami, jednak zwykle to nie one same są najtrudniejszym aspektem diety, ale patrzenie na resztę domowników, którzy ze smakiem zjadają zakazane dla nas potrawy. Tylko czy nasze dziecko, które wcina na kolację puchatą bułeczkę z kremem czekoladowym za kilka lat nie będzie musiało podejmować tak katorżniczego wysiłku, jak my teraz, by zgubić choć kilka kilogramów? Zresztą nie tylko z myślą o naszych najbliższych, ale też w trosce o własną figurę, warto w tej zwykłej, codziennej kuchni stosować kilka prostych trików, które zmniejszą kaloryczność przygotowywanych przez nas posiłków, nie wprowadzając przy tym odium diety.

Jednym z najważniejszych elementów takiej zdrowej kuchni jest jogurt naturalny. To właśnie taki jogurt powinniśmy mieszać ze świeżymi czy mrożonymi owocami, dodając tylko w razie potrzeby konieczną ilość cukru, a jeszcze lepiej miodu, zamiast zjadać przesłodzone „sklepowe” jogurty owocowe - pełne cukru, za to o szczątkowej wręcz zawartości owoców. Naturalny jogurt zabieli też zupę zamiast kalorycznej śmietany, a zmieszany z musztardą i czarnym pieprzem lub wyciśniętym czosnkiem i solą będzie naprawdę rewelacyjnym zastępnikiem majonezu czy gotowego sosu czosnkowego.

Innym prostym sposobem na delikatne „odchudzenie” naszej kuchni jest stosowanie dobrej jakości patelni, która do smażenia wymaga jedynie odrobiny tłuszczu. Warto też zastępować mięso wieprzowe znacznie mniej kalorycznym mięsem drobiowym, a jeszcze lepiej rybą. Pamiętajmy też, że dobre mięso to niekoniecznie to smażone – jeżeli nie jesteśmy fanami mięsa przygotowanego na parze, to może będzie nam smakowało np. udko z kurczaka ze świeżo ugotowanego rosołu lub duszone albo pieczone mięso. Kiedy natomiast gotujemy rosół, który ma być odrębnym daniem lub bazą do innych zup i sosów, warto go nieco odchudzić – wystarczy, że go schłodzimy, przez co na wierzchu będzie doskonale widoczna i prosta do ściągnięcia warstwa tłuszczu.

 

Nasza Klasa Wykop

 

Dobierz idealną dietę dla siebie!


Założ konto!